Ogłoszenia parafialne – 12.04.2020

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1.Wczoraj przeżywaliśmy Wigilię Paschalną .Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przypomina nam, że Bóg przez Jezusa pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego..Dzisiaj uroczyście świętujemy radość że możemy zmartwychwstać do nowego życia. Żyjąc przemieniająca obecnością Jezusa zmartwychwstałego, który  triumfuje nad światem, Jezus wyzwala nas z grzechu, chce nam dać doświadczenie nowego życia w łasce Bożej. dać życie wieczne, czy naprawdę w to wierzymy ? czy tym żyjemy? Czy ta prawda nas przenika i kształtuje nasze życie?

Udział w liturgii za pomocą środków przekazu i nasze świętowanie niech wyraża naszą wiarę w zmartwychwstanie Jezusa i umacnia miłość jednoczy z Bogiem i bliźnimi, uczy przebaczenia, pojednania, radości i pokoju, będzie błaganiem o oddalenie wszelkiego zła.

Wypraszajmy Bożego błogosławieństwa dla naszych domów, pół, zasiewów, sadów i ogrodów, stawiając poświęcone palmy jako wyraz naszej wiary w Bożą pomoc i opiekę.

2.Msze święte jak w niedzielę i święta w ciągu roku, nie ma Mszy św. po południu.

Udział w nabożeństwach z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wszystkich przepisów związanych z zagrożeniem. Pięć osób może być tylko w kościele, oprócz służących do Mszy świętej.

3.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do dekoracji kościoła i kaplicy, przygotowania ołtarzy, grobu Pańskiego: Pani Stanisławie w kościele i wszystkim  w kaplicy, tym którzy sprzątali i kupowali kwiaty do kościoła i kaplicy.

4.Dziękujemy Rodzinom za palmy na Niedzielę Palmową, które zdobią kościół i kaplicę i ich domy w tym szczególnym roku.. Wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii, „wirtualnej”  oraz ks. Adamowi, Panu Zdzisławowi, Pani Eli,pani Agnieszce, katechetkom, szafarzom Eucharystii, w tym trudnym czasie, lektorom ministrantom, obsługującym ekran, Różom różańcowym  Grupie O Pio i wszystkim grupom apostolskim

5.Drugi dzień Świąt Wielkanocnych uroczyście obchodzony jest w Polsce; liturgia półświąteczna. Zalecany udział we mszy świętej przez transmisje z różnych kościołów.

6.Nadeszły życzenia dla parafii z Seminarium Duchownego,San Giowani Rottondo, od Wojta Gminy Łososina, z Banku Spółdzielczego, zaprzyjaźnionych klasztorów, od posłów i senatorów katolickich.

7.W sobotę Diecezjalne święto Caritas odwołane.

8.Przyszła niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w Jaworznej bez wiernych, łączmy się duchowo z miejscami, gdzie jest czczone Boże Miłosierdzie. Z racji oktawy wielkanocnej nie ma postu piątek w tym tygodniu.

9.Wszystkim parafianom życzymy na te Wielkanocne Święta i czas Wielkanocy obfitych Bożych darów Jezusa Zmartwychwstałego zdolnych przemienić nasze serca rodziny i wspólnoty .wlewać w ten udręczony świat nadzieję. Boże światło niech rozjaśnia codzienność , byśmy osobiście doświadczyli obecności Jezusa pośród nas.

Papież  Franciszek na ŚDM w Panamie powiedział: ”Ewangelia uczy nas, że świat nie będzie lepszy, gdy będzie mniej osób chorych, słabych, starszych, którymi trzeba się zajmować…ale będzie lepszy, gdy będzie więcej osób gotowych i mających odwagę zrodzić jutro i uwierzyć w przemieniającą moc Bożej miłości….Tylko miłość czyni nas bardziej ludzkimi”. Uwierzmy w zmartwychwstanie i dla każdego z nas Wielkanoc stanie się naprawdę świętem nadziei, świętem łaski, świętem radości i pokoju, duchowego zmartwychwstania .Niech się tak stanie.

Niech nam Bóg błogosławi a Maryja prowadzi przez życie i ochrania