Ogłoszenia parafialne – 19.04.2020

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego Miłosierdzia

  1. Panie Jezu Chryste, wielbimy Ciebie obecnego pośród nas i rozpoznajemy w znakach sakramentalnych. Mocy Zmartwychwstałego i Jego miłosierdzia doznajemy w Eucharystii.W niedzielę Miłosierdzia Bożego w Tygodniu Miłosierdzia wraz z Caritas w całym kraju stajemy w służbie chorym potrzebującym, seniorom, wspieramy służbę zdrowia i wszystkich walczących z pandemią. Otwarci na Miłosierdzie Boże ,chcemy uwielbiać miłosiernego Ojca, który zaprasza nas abyśmy czyniąc miłosierdzie bliźnim, zasłużyli  na Jego Miłosierdzie. Niech ta Eucharystia, uczta miłości ,zjednoczy nas z Bogiem i z braćmi i siostrami w ich trudnej sytuacji życiowej. Skoro Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie, to i my zechciejmy otworzyć swoje serca Jezus pragnie nasze serca, umocnić przemieniać obdarować miłosierdziem.
  2. Msze św. jak w niedzielę. Święto Miłosierdzia Bożęgo Odpust w Jaworznej. Decyzją władz i księdza biskupa od jutra będzie mogło uczestniczyć w naszym kościele 15 wiernych, a w kaplicy 8 osób. O godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia. Chętnych na modlitwę zapraszamy w naszych rodzinach poprzez środki przekazu i transmisje z różnych sanktuariów. Rozpoczyna  się dzisiaj  Tydzień Miłosierdzia. Pod hasłem; ‘ Miłosierdziem budujemy Kościół „
  3. W czwartek św. Wojciecha bpa męczennika, patrona Polski.
  4. W piątek św.Fidelisa i św.Jerzego.
  5. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty. Modlimy się o szczęśliwe urodzaje i zachowa nie od  nieszczęść, klęsk dla ziemi i dla ludzi. Nie ma procesji błagalnej  i poświęcenia pól, ogrodów, sadów pozostają modlitwy w kościele i w  domach.
  6. W sobotę Msza św.wieczorna do św .O. Pio a potem nabożeństwo skrócone  i modlitwy za chorych i czcicieli św.O Pio.
  7. Przyszła Niedziela Biblijna rozpoczyna sie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niedziela Synodalna.
  8. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w domu, w pracy, na roli w sadach i ogrodach,  cierpliwości wobec dzieci i bycia apostołami Miłosierdzia w codziennym życiu, opieki Jezusa Miłosiernego i Jego Matki nad naszą Ojczyzną i naszymi rodzinami.