Ogłoszenia parafialne – 26.04.2020r.

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

 1.Niedziela Biblijna wyraża pragnienie, aby  na Słowie Bożym budować nasze życie i umacniać serca w wierze. Stajemy przy ołtarzu Słowa i Eucharystii, aby słuchać Dobrej Nowiny o zbawieniu i wprowadzać ją w nasze życie. Jeśli odkryjesz obecność Jezusa w swoim życiu jak uczniowie zdążający do Emaus, twoje życie nabierze innego znaczenia, staniesz się świadkiem Jezusa .Będzie w tobie i wokół ciebie więcej łaski, dobra i pokoju, nadziei. Czytanie Pisma św. zorganizujmy w naszych rodzinach.

Czytając Pismo święte i żyjąc Ewangelią ,staniesz się świadkiem Pana. Za to ,że  nie zawsze dajemy wyraźne świadectwo chrześcijańskiego życia, przepraszajmy Jezusa.

  1. Bardzo serdeczne podziękowanie składamy Grupie Modlitewnej św.O Pio i tym, którzy z nami wielbili Boga razem z Grupą Modlitewną w swoich domach.
  2. W dniu dzisiejszym, gdy modlimy się za Kierowców wyrażamy wdzięczność wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Kierowców wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie medycznym, Policji, Straży pożarnej, miejskiej, granicznej, i w innych służbach mundurowych, pracującym w zaopatrzeniu, transporcie zagranicznym i krajowym, a także tym, którzy z własnej inicjatywy, inspirowani duchem miłosierdzia, dostarczają pomoc naszym czcigodnym Seniorom, najsłabszym i potrzebującym, chorym i samotnym, pozostającym w izolacji i w kwarantannie z naszej Parafii.

Bogu niech będą dzięki za ofiarną służbę i pomoc niesioną przez tych wszystkich kierowców. Niech Was Bóg prowadzi.

4.We wtorek sw. Katarzyny Sieneńskiej. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

  1. Piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Majówki z ograniczoną liczbą wiernych z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Odmawiajmy Litanię w naszych domach, dzieci niech jak w poprzednich latach znaczą swoją codzienną modlitwę do Matki Bożej, wypraszając Jej opiekę dla Ojczyzny i naszych rodzin.
  2. W piątek czcimy św. Józefa robotnika. O godz. 1300 Msza święta w kaplicy. Godzinę wcześniej możliwość spowiedzi dla 8 osób, Komunią Święta i następni chętni.

   W kościele możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 15.00 do godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej przy zachowaniu ograniczeń do 15 osób w kościele.

  1. W sobotę uroczystość Maryi Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00 z nabożeństwem majowym. W pierwszą sobotę miesiąca modlimy się Do Matki Bożej Fatimskiej z Rodzinami Matki Bożej z Szensztat w naszych domach rodzinnych w duchowej łączności z całym Kościołem w Polsce.

8.Dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom parafii, którzy w ostatnim czasie przyszli nam z pomocą, swoją pracą , modlitwa i ofiarą na parafię.

Dziękujemy P.Ani i Kubie i wszystkim ,którzy pomagają w transmisji Mszy św.

9.Wszystkim Gościom i Parafianom na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej pogody w  pracach polowych, zachowani a od nieszczęść wypadków  i klęsk żywiołowych, i opieki Matki Bożej nad rodzinami, kierowcami.

Dzieciom więcej ochoty do szkolnej nauki, mniej okłamywania nauczycieli, katechetów i rodziców. Nie uczmy dzieci zakłamania i leniuchowania, bo będą to znudzone i zmarnowane dzieci ,jak się znajdą w dorosłym świecie coraz bardziej dziwnym.