Ogłoszenia parafialne – 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna

 

1.Każda niedziela jest dla nas radosnym świętowaniem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest zaproszeniem do dziękczynienia i wejścia w tajemnicę Boga, który się objawia.” Poznacie prawdę, prawda was wyzwoli”. Prawda pochodzi od Boga. Ona człowieka czyni wolnym duchowo. Życie bez prawdy w wymiarze indywidualnym i społecznym, staje się ułuda, absurdem, czymś nieznośnym, zwycięstwem złego ducha.

Prośmy o dar Ducha Świętego, o dar prawdy, aby w jej świetle przyjmować słowa Jezusa i budować nowy świat w rodzinie i w parafii, w społeczeństwie, w Ojczyżnie.

2.Dzisiaj Msze święte z dodatkową Msza św o godzinie 9.30. Litania do

Matki Bożej po Mszy o godzi nie 8.00 ,11.00 i w kaplicy. Msze o 11.00 będą jeszcze transmitowane z naszej parafii, chyba, że będzie bardzo małe zainteresowanie.

Może być w kościele i w kaplicy dziesięć osób więcej niż poprzednio i na polu bez ograniczeń z zachowanie przepisów i odległości , z zakrytymi ustami i nosem i 2 m odległości, a w kościele 1 osoba na dziesięć m2.

3.Rodzicom dzieci klas III , VII i VIII przypominamy o zainteresowaniu religijnym dzieci przed przyjęciem sakramentów. bo niektórzy to sobie lekceważą za aprobata rodziców. dzieci zapomniały o religii i nauce i wychowaniu religijnym .

W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, przed Zesłaniem Ducha Świętego. Dobrze by było by się pokazały klasy ósme na początek nowenny wieczorem na majówkę na godz. 17.00.

4.W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, kwartalne dni modlitw o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych naszych domów, pól, ogrodów sadów, oczywiście bez procesji z zachowaniem środków bezpieczeństwa i ograniczeń.

5.W poniedziałek wspomnienie św. Stanisław Papczyńskiego, 100 rocznica urodzin św.Jana Pawła II. Z tej okazji transmisja w TV Trwam z bazyliki Limanowskiej w  niedziele o godz.14.05 i w poniedziałek o godzinie 13.30.

W piątek wspomnie nie św. Rity patronki trudnych spraw i pojednania. Nowenna do sw. Charbela.

6.Diakona Stanisława Chełmeckiego ze Żmiącej i wszystkich przygotowujących się do święceń diakonatu i kapłaństwa otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Prymicje bez udziału wiernych w gronie  rodziny prosił, by ogłosić ksiądz proboszcz.

7.Przyszła niedziela jest liturgicznym Świętem Wniebowstąpienia Pana Jezusa,

W przyszłą niedziele będą już odwiedziny chorych z posługa sakramentalna na zgłoszenia uwzględniając przepisy sanepidu według dekretu ks. biskupa ordynariusza.

Obowiązek spowiedzi wielkanocnej nie został zniesiony ze względu na koronawirusa.

8.Wszystkim parafianom życzymy na nadchodzący tydzień pracy Bożego błogosławieństwa, dzieciom , młodzieży pogłębienia przyjaźni z Jezusem i z Duchem Świętym a dla naszych domów, pól, sadów, ogrodów, szkół, zakładów, bezpiecznych prac w polu, szczęśliwego podróżowania zachowania od klęsk, i zarazy. Szczęść Boże.