Ogłoszenia parafialne 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 Niedziela Synodalna

1.Bogactwo Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje dzieła, jakich Duch Święty dokonuje w człowieku i w świecie, a zwłaszcza w Kościele.

W Eucharystii sprawowanej w dniu dzisiejszym Kosciól prosi,żeby „Duch Świety

Dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził do całej prawdy”. Duch Święty uobecnia misterium Chrystusa ,szczególnie podczas Eucharystii, aby pojednać ludzi z Bogiem i ze sobą wzajemnie.On jest w nas od chrztu świętego jeśli pozwolimy mu działać.On ukazuje nam pełną prawdę o Bogu i o nas samych.

Czy modlę się do Ducha Świętego i słucham Jego natchnień ?

2.Msze św. dziś jak w niedzielę i święta z dodatkową Mszą święta o godzinie 9.30..Po sumie Litania do do Matki Bożej zakończenie nabożeństw majowych.

3.Jutro Święto Matki Kościoła. Liturgia pół świąteczna. Msze św. w kościele o godz. 800 ,930 i w kaplicy, a wieczorem  o godz. 1800,Odpust w Pasierbcu.

4.Od jutra wraca okres zwykły w ciągu roku z kolorem zielonym.

W  poniedziałek spotkanie  klas VII o godz.16.30 w kościele, a klas III po Mszy św. o godz. 18.00 też w kościele z zachowaniem restrykcji sanepidu w odległości

i z maseczkami. Wokół kościoła może być nie więcej nic 150 wiernych.

5.Msze św. wieczorne w naszej parafii o godz.1800, a ranne o godz. 700 a po Mszy nabożeństwo czerwcowe. Ksiądz Biskup zachęca do ożywienia nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w parafiach.Spowiedź codziennie przed Mszą św.

6.W środę św.Karola Lwangi i towarzyszy męczeństwa z Ugandy, W czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

  1. W pierwszy piątek miesiąca św.Bonifacego bpa i męczennika,

Msza św. w kaplicy w Stańkowej w piątek o godz. 1300.z cicha adoracją Njaświetszego sakramentu , w kościele spowiedź od 17.00 z adoracją Najświetszego Sakramentu, możliwość spowiedzi. Msza świeta o godzinie 18.00.

W sobotę po Mszy Świętej różaniec  prowadzony przez Rodziny Szensztackie, w intencji rodzin i małżeństw chętnych zapraszamy.

8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej .Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej, zachęcamy im przypominamy o tym kościelnym przykazaniu.

9.Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała według zaleceń Kurii Diecezjalnej nie może to być uroczysta procesja jak w ubiegłe lata ze względu na ograniczona liczbę wiernych wokół kościoła nie więcej niż 150.W przyszłą niedziele wiecej informacji na ten temat.

10.Wszystkim gościom i parafianom życzymy Bożej łaski i opieki, młodym ochoty do nauki przed egzaminami, błogosławieństwa w pracy w polu w domu, darów Ducha Św.