Ogłoszenia parafialne – 28.06.2020

XII Niedziela Zwykła

1.Dzień Pański uświadamia nam wspólnotowość, gdy gromadzimy się wspólnie, by oddawać chwałę Bogu, umacniać naszą wiarę, spotykać się w gronie rodziny i Parafii.. Ks. prof. J.Tischner mówił: „Dom to nie tylko cztery ściany, odgradzające nas od innych, ale istnieje głęboki związek pomiędzy domem a spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem /”Wiara ze słuchania”; Kraków2009 s.187/ Mamy być świadkami wiary dla następnych pokoleń. Bóg przychodzi do nas w sakramentach świętych, ale tez w drugim człowieku. Módlmy się  za rodziny, za ich rozwój, za ich świętość, aby były wspólnotami wiary, tradycji pokoleń, oparciem dla młodych, kontynuacja tradycji i wiary .Znakiem dla współczesnego zagubionego świata.

 

2.Dziś uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii na sumie. Zostawmy miejsce w kościele nas sumie dla dzieci i ich najbliższych ze względu na ograniczenia pandemii. Kościół jest przynajmniej raz w tygodniu dezynfekowany. Jest tez zakupiona lampa kwarcowa do pomieszczeń przeciwwirusowa.  Po pierwszej Mszy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Klasy trzecie będą  miały tzw. Biały Tydzień, oczywiście nie ma przymusu ze względu na wirusowe zalecenia dla kościołów.

 .

3.Serdecznie dziękujemy Grupie Ojca Pio i wszystkim czcicielom Ojca Pio za przygotowanie, prowadzenie i udział w nabożeństwie oraz czuwaniu modlitewnym w sobotę w intencji chorych i proszących o  modlitwy.

  1. Jutro ur. św. Apostołów Piotra i Pawła .Msze święte u nas o godzinie 7.00, 8.00 i o godz. 18.00.Odpust w Łososinie dawnej parafii z zachowaniem środków ostrożności.

Można zyskać odpust zupełny posługując się poświęconym przez papieża i bpa różańcem , modląc się w intencjach  Ojca Świętego.

5.W czwartek święto Najśw. Maryi Panny Tuchowskiej. Pierwszy czwartek miesiąca lipca. Przed wieczorną Mszą święto możliwość spowiedzi klas młodszych.

6.Msze św. będą odprawiane w naszym kościele rano o godz.7.00  i wieczorem o godz. 18.00

7.W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kaplicy od godz. 12.00 potem Msza święta, a w kościele od godz.17.00 z wystawieniem Jezusa Eucharystycznego i cichą adoracją.

8.W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji rodzin poprowadzą rodziny Matki Bożej Szensztackiej. Niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

9.Pamiętajmy, by w czasie wakacji otoczyć szczególną troską dzieci, aby nie dochodziło do wypadków w wyniku niebezpiecznych zabaw znudzone rokiem szkolnym mogą  mieć różne pomysły. Widać było znudzenie też po bierzmowanych, bo się wielu nie chciało nawet na koniec uczestniczyć w nabożeństwach i w nowennie.

 Są nowe numery „Miłujcie się” i Apostolstwo chorych” z ciekawymi artykułami o uzdrowieniach i objawieniach Matki Bożej nie tylko dla chorych.

10.Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa na początek wakacji: wychowawcom i wychowankom, dobrej pogody w pracach i zachowania od wypadków oraz opieki Matki Bożej i świętych Patronów.