Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 Misyjny Dzień Chorych

Żbikowice, dn.4.06.2017r.

1.Na Apostołów zstąpił Duch Święty w dniu Piećdziesiątnicy, co było punktem zwrotnym w życiu rodzącego się Kościoła. Te znaki i symbole wiatru i ognia opisuje dokładnie św. Łukasz w Dz. Ap. Chrystus wciąż obdarza swój Kościół tymi samymi darami, którymi obdarzył Apostołów w dniu zmartwychwstania. Nam Duch Święty kojarzy się z Sakramentem Bierzmowania, każdy powinien sobie zadać pytanie, jak ten sakrament został przyjęty? Niestety po bierzmowaniu, wydaje się, że z tych darów niewiele pozostało. Żyjemy jakby Ducha Św. nie było /ks.M.Przybylak/. Każdy bierzmowany powinien w sobie wypracować te zdolności, dzięki którym będzie mógł spełniać więcej dobra dla bliźnich,a nie tylko myśleć o sobie. Niech dzisiejsze Święto będzie okazją do wdzięczności i wołaniem o duchowe umocnienie wiary.

2.Msze św. dziś jak w niedzielę i święta z kazaniem i adoracją Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zmianie tajemnic różańcowych i modlitwie w intencji Ojca świętego i Kościoła.

3.Jutro Święto Matki Kościoła. Liturgia pół świąteczna. Msze św. w kościele o godz. 800 i o godz. 1800,Odpust w Pasierbcu.

4.Od jutra wraca okres zwykły w ciągu roku z kolorem zielonym.

5.Msze św. wieczorne w naszej parafii o godz.1800,a po Mszy nabożeństwo czerwcowe, W czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, Msza św. w kaplicy w Stańkowej o godz. 1300.i wieczorna o godz. 1800 Pielgrzymka kapłanów Diecezji Tarnowskiej.

6.W liturgii tego tygodnia czcimy: w środę bł. Męczenników franciszkańskich bł.O Zbigniewa Strzałkowskiego i O.Michała Tomaszka,w piątek św. Efrema, w sobotę bł.Bogumiła.

7.W sobotę Msza św. ślubna o godz.1500,Łukasza Gomółki i Agnieszki Pawłowskiej, a druga wieczorem o godz.1800 .

9.Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy:Stańkowa 2017,, Dziedzic Andrzej, Dziedzic Józef, Kołodziej Piotr. Zbikowice- 1:Oleksy Tadeusz,, Szewczyk Stanisław, Rodzina Śmierciaków, Jurek i Anna Orzechowscy. Zbikowice-2: Pawłowski Marcin, Maria Jasica, Maria Szewczyk, Maria Gołąb. Wronowice: Rodzina Ciastoniów, Rodziny Krzyżaków, rodzina Piwowarów.

9.Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy na nadchodzący tydzień obfitych Bożych łask w pracy, w szkole, na maturach, na studiach i opieki naszej Patronki Matki Bożej.